Princip čištění a mytí spočívá v tom, že aplikujeme speciální čistící prostředky na chemické bázi pomocí vysokotlakého zařízení. Toto zařízení pracuje na principu airless, tzn. bez přístupu vzduchu. Zařízení, se kterým pracujeme, je schopné nasávat čistící kapalinu přímo z přepravní nádoby a poté čistit elektrická zařízení pod regulovaným tlakem do 22 MPa. Díky vysokému tlaku jsme schopni jednotlivá zařízení odmastit a důkladně vyčistit.

Výhody čištění

Čištění a mytí energetických zařízení má řadu výhod. V případě čištění zařízeních za provozu dochází k navýšení izolačního stavu a tedy k účinné antistatické ochraně. Při aplikaci této metody navíc dochází k částečnému rozpouštění zoxidovaných nánosů kovů a veškerých kovových částech a to vše bez vytvoření mastného filmu.

Pomocí této technologie zajistíme také vytěsnění vlhkosti u zařízení, které byly postiženy vlhkostí z povodní. Po vyčištění se stává povrch ošetřeného energetického zařízení čistý a zároveň odpuzující nečistoty a vlhkost.

Možnost aplikace

Čištění a mytí energetických zařízení nejčastěji požíváme na rozvaděče a transformátory. Čištění a mytí však lze použít i na další elektrická zařízení:

  • rozvaděče a rozvodny NN, VN a VVN
  • rozvaděče s elektronickým zařízením
  • elektrické stroje točivé – motory, generátory, budiče
  • vzduchové olejové transformátory

Dále lze aplikovat na usměrňovače, měniče, regulační techniku atd.

Naše společnost provádí čištění energetických zařízení, konkrétně rozvaděčů pomocí metody CT a přípravků od rakouské společnosti NICRO.

[contact-form-7 404 "Nenalezeno"]

Neváhejte zavolat,
rádi vám pomůžeme:

728 101 606